Poradnik

Kompresory powietrza AEG to urządzenia wykonane w najnowszej technologii . Prawidłowa eksploatacja gwarantuje, że kompresor będzie służył przez wiele lat. Podstawową czynnością po zakupie kompresora jest jego prawidłowa instalacja zgodna z załączoną instrukcją.

Po prawidłowym zainstalowaniu kierunek obrotu musi być zgodny ze wskazaniem. ( dotyczy sprężarek zasilanych napięciem 400 V ) Ważne, aby przy korzystaniu z kompresora tłokowego o napędzie pasowym wymienić olej po pierwszych 100 godzinach pracy. Kolejna wymiana następuje po upływie roku.

Pierwsza wymiana oleju w sprężarkach śrubowych następuje po przepracowaniu 500 godzin, a kolejna wymiana oleju po 3000 godzinach pracy  lub raz do roku

Bardzo ważnym czynnikiem  jest środowisko w jakim pracują kompresory. Musi być zapewniony dopływ czystego powietrza zarówno do procesu chłodzenia jak i sprężania .

Filtry powietrza zatrzymują zanieczyszczenia, ale gdy kompresor jest umieszczony w zapylonym środowisku brak kontroli  filtrów może doprowadzić do ich zatkania, a konsekwencją może być uszkodzenie sprężarki.

Częste sprawdzanie stanu filtra i postępowanie zgodnie z instrukcją zapewni bezawaryjną pracę przez długie lata.