Kompresory Śrubowe

Kompresor AEG SC1000

Kompresor AEG SC1000

Kod produktu: AEGSC1000
Sprężarka powietrza zamontowana na 300 l zbiorniku. Sprężarka AEG/Electrolux o napędzie pasowym, smarowana olejem. Sprężarka zabudowana na zbiorniku powietrza pomalowanym proszkowo.
Sugerowana cena: 13 499,00 zł
telefon
Product Manager
+48 792 475 019
jakosc
5 LATA GWARANCJI NA SPRĘŻARKĘ
Dane techniczne:
Ciśnienie bar.: 10
Wydajność l/min: 860
Wydajność m3/h: 51,6
Napięcie V: 400
Głośność dB: 67
Waga kg.: 148
Wymiary: 83,,7x59,2x73,5
Moc silnika kW: 7,5
Moc znam. HP: 10
Opis produktu:

Zalety Sprężarek Śrubowych SC

 • serwis na terenie całego kraju
 • materiały eksploatacyjne dostępne od ręki
 • czytelny panel sterowania
 • światowa marka
 • wysoka współczynnik sprawności
 • zwarta zabudowa
 • odzysk ciepła
 • możliwość podłączenia wielu urządzeń ( kaskada )
 • możliwość zainstalowania falownika (opcja)
 • przeglądy okresowe co rok lub 3000 godzin
 • gwarancja

FIAC EASY CONTROL PANEL STERUJĄCY

Najnowocześniejszy panel sterowania dostępny na rynku

Wyświetla informacje o :
-aktualnym stanie pracy
-godzinach pracy pod obciążeniem
-godzinach całościowych pracy
-czasu do przeglądu poszczególnych filtrów i oleju
-temperatury pracy
-rodzaju usterki
-możliwość podłączenia w kaskadę

 MODUŁ ŚRUBOWY VMC

W sprężarkach SC zamontowano moduł śrubowy światowego producenta VMC.

SILNIK ELEKTRYCZNY

Niezawodny silnik o dużej sprawności IE2 Klasa IP54

WYPOSAŻENIE ELEKTRYCZNE

W panelu elektrycznym zastosowano szereg rozwiązań zabezpieczających przed :

– spadkiem napięcia w sieci
– zanikiem fazy zasilającej
– niewłaściwym kierunkiem obrotów silnika
– przeciążeniem silnika lub wentylatora
– zbyt wysoką temperaturą oleju
– zbyt niską temperaturą oleju
– rozruchem nieodciążonego modułu śrubowego
– przeciążeniem wentylatora chłodnicy
– zanieczyszczeniem filtra powietrza

CHŁODNICA OLEJOWO POWIETRZAN

W sprężarkach SC zastosowano unikatowy system chłodzenia. Chłodnicą steruje sterownik FIAC EASY Control . Reaguje on na temperaturę i odpowiednio steruje wentylatorem. Odpowiednia temperatura pracy sprężarki ma bezpośredni wpływ na żywotność urządzenia

COMPAKTOWA OBUDOWA

Odpowiedni dobrana i zaprojektowana obudowa Obudowa kompresora śrubowego SC jest formą zamkniętą. Odpowiednio dobrane kierunki przepływu powietrza wewnątrz obudowy powoduje możliwość wyciszenia pracy sprężarki do 68 [dBA] co jest jednym z najlepszych wyników w tej klasie . Na górnej klapie istnieje możliwość zainstalowania kanału odsysania ciepłego powietrza

OPCJA Z OSUSZACZEM POWIETRZA

Kompresor serii SC opcjonalnie wyposażamy w standardowy osuszacz ziębniczym powietrza o punkcie rosy +3oC, filtr dokładny 0,1um, filtr końcowy 0,01um z automatycznym wyrzutnikiem kondensu.

OPCJA PRZEMIENNIK CZĘSTOTLIWOŚCI ( FALOWNIK )

Najogólniej można powiedzieć, że przemiennik częstotliwości jest urządzeniem elektronicznym, którego zadaniem jest przekształcanie energii prądu przemiennego o stałej amplitudzie napięcia i stałej częstotliwości na energię o regulowanej do potrzeb zmiennej częstotliwości i zmiennej amplitudzie napięcia. Przemiennik częstotliwości jest urządzeniem służącym do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych z zachowaniem jak najlepszych ich parametrów ruchowych.
Zastosowanie przemiennika częstotliwości w naszych sprężarkach śrubowych pozwoliło na uzyskanie bardzo dobrych właściwości regulacyjnych silników indukcyjnych, zapewniając przy właściwym sterowaniu uzyskiwanie pełnego momentu silnika przy niskich prędkościach obrotowych z utrzymaniem stałego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza przy zmiennym jego wypływie.
Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 50% do 100%, a co z tym się wiąże również w tym zakresie wydajności. Układ bezstopniowego regulowania obrotami sprężarki to najbardziej ekonomiczny sposób regulacji. Podstawowe zalety to niższe w porównaniu ze sprężarkami sterowanymi tradycyjnie zużycie energii elektrycznej i utrzymywanie stałego zadanego ciśnienia w sieci sprężonego powietrza.

SEPARATOR KONDENSU WODA-OLEJ

W czasie procesu sprężania powietrza przy pomocy sprężarek smarowanych olejem powstaje kondensat olejowo-wodny, który zawiera od 500 do 5000 mg oleju na litr kondensatu. Według obwiązujących przepisów zawartość oleju w kondensacie odprowadzanym do ścieków nie może przekraczać 15mg/litr. (Dziennik Ustaw nr 116 z dn. 10.12.91, poz. 503). UWAGA! Każde przedsiębiorstwo, które doprowadza do zanieczyszczenia środowiska naturalnego np. przez odprowadzenie do ścieków nie uzdatnianego kondensatu, musi się liczyć z finansowymi karami.

SEPARATOR KONDENSU

Aktualnie posiadamy atestowany separator kondensu woda-olej

Zastosowanie separatora kondensatu pozwala na odprowadzenie wody do kanalizacji. Olej należy odsprzedać firmie zajmującą się utylizacją .